fbpx

Објектив

Погледни подобро

Суспензија за „плукачот“ Ди Марија

ПСЖ и Марсеј (0:1) мечот го одиграа пред две недели, тој заврши со инцидент на теренот, петмина фудбалери беа исклучени, а дисциплинските органи при Фудбалскиот сојуз на Франција изрекоа уште една суспензија.

Казна од четири натпревари доби Анхел Ди Марија од ПСЖ кој во текот на мечот го плукнал Алваро Гонзалес од Марсеј.

Претходно шест натпревари суспензија доби Лувин Курзава, Нејмар и Леандро Паредс по два, Жордан Амави три, а Дарио Бенедето нема да игра на еден натпревар.

error

Ви се допадна објавата? Споделете на: