fbpx

Објектив

Погледни подобро

Уапсен претседателот на здружението на ветерани на ОВК во Косово

Специјалните единици на ЕУЛЕКС денеска упаднаа во канцелариите на Здружението на воени ветерани на ОВК во Косово и го уапсија претседателот на тоа здружение, Хисни Гукати, пренесуваат приштинските медиуми.

Како што претходно објави Индексонлајн, полициските службеници на таа мисија, вооружени со автоматски пушки, влегле во канцелариите, чии припадници во претходните денови неколкупати пријавија дека добиле тајни документи од Специјалниот суд.

Апсењето на првиот човек на организацијата го потврди и неговиот заменик, Насим Харадинај, кој за Косова прес изјавил дека бил контактиран од Гуцати кој му кажал дека е уапсен.

 

error

Ви се допадна објавата? Споделете на: