fbpx

Објектив

Погледни подобро

Медицинска сестра од Општата болница во Охрид почина од коронавирус

Општата болница во Охрид денеска соопшти дека нивната колешка и медицинска сестра Дијана Димоска ја загубила битката со коронавирусот.

Според нивната објава, Димоска била родена на 29.09.1971 година во Загреб. Својот професионален ангажман го започнала во 1993 година на одделот ОРЛ, потоа во невропсхијатриски оддел, а последните години била дел од тимот во одделението за интерни болести.

Денес Општа Болница Охрид тагува 😢 Нашата медицинска сестра Дијана Димоска родена на 29.9.1971 во Загреб, ја загуби…

Posted by JZU Opsta Bolnica- Ohrid on Saturday, September 26, 2020

error

Ви се допадна објавата? Споделете на: