fbpx

Објектив

Погледни подобро

ХОРОР СНИМКА: Забележан моментот кога падна авионот во кој загинаа 26 луѓе во Украина (ВИДЕО)

Страшна снимка на падот AN – 26 во кој загинаа 26 луѓе во Украина, се појави на социјалните мрежи.

Две лица скокнаа без падобран од авионот кога се сруши, а трагедијата се случи на само два километри од воениот аеродром.

Авионот беше управуван од искусен пилот – 2 класа со над 700 часа искуство во летање. Истражувачите покренаа истрага заради падот на авионот, а се разгледуваат и неколку причини за оваа катастрофа – грешка на одговорните лица, механички проблем, проблеми со одржување на авионот и неправилно извршување на должноста од страна на одговорните за контрола на лет.

error

Ви се допадна објавата? Споделете на:


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/grommk/public_html/objektiv.com.mk/wp-includes/functions.php on line 5279

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/grommk/public_html/objektiv.com.mk/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107