fbpx

Објектив

Погледни подобро

Бившиот маж на Северина повторно ја тужи пејачката за 160 евра?!

Северина Којиќ кон крајот на претходната година го изгуби старателството врз синот. Како резултат на тоа, пресудена и е алиментација кој со месеци не е исплаќана, па поранешниот партнер Милан Поповиќ одлучи да ја тужи.

“Милан и Северина се тужат за секаква глупост. Тој со години плаќаше алиментација од 2000 евра, па се нервира кога таа вели дека нема 160 евра да плати. Не се работи за пари, туку за принцип” – вели изворот.

Хрватската пејачка преку својот адвокат вели дека алиментацијатра доцнела поради короната, како и дека своите обврски ќе ги изврши кога ќе биде во можност.

 

error

Ви се допадна објавата? Споделете на: