fbpx

Објектив

Погледни подобро

ГЛАВНА СЕСТРА НА ИНФЕКТИВНА И ДВЕ КОЛЕШКИ ДАВААТ ОТКАЗ- ПРИЧИНАТА Е БИЗАРНА! (ФОТО)

Главната сестра на Инфективната клиника си поднела отказ поради деградирање на профилот медицинска сестра. Таа не е единствената која си заминува од клиниката, бидејќи отказ поднеле уште две медицински сестри.

Фотографии од барањето е објавено на Фејсбук.

-Причините за да ја напуштам Клиниката по 28 години, професионална посветеност се многубројни, но би навела само една: Непочитување и деградирање на профилот медицинска сестра како една од најважната алка во медицинскиот тим, се вели во барањето на главната медицинска сестра.

error

Ви се допадна објавата? Споделете на:


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/grommk/public_html/objektiv.com.mk/wp-includes/functions.php on line 5279

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/grommk/public_html/objektiv.com.mk/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107