fbpx

Објектив

Погледни подобро

Гори трева кај РЕК Битола

Во вечерните часови дојде до запалување на трева и нискостеблеста шума, на и под одлагалиштето за пепел во РЕК Битола.

Надлежните служби на РЕК Битола веднаш излегоа на терен и состојбата е под контрола. Направени се ровори за пресретнување на пожарот, а известени се и противпожарните единици доколку има потреба да реагираат.

Во пожарот не се зафатени ниту машини, нути било каква друга инфаструктура на комбинатот, велат од РЕК Битола.

error

Ви се допадна објавата? Споделете на: