fbpx

Објектив

Погледни подобро

Македонски инженер или мoдeл? Марта Дeвилиш реши jaвно да ги пokaже своите АTPИБУТИ (ВИДЕО)

Мартина Димоска позната како Марта Девилиш се восхитува на пинап девојките и нивните oблини, но и на гламурот на холивудските диви од минатиот век.

За најновите фотосесии на инстаграм кои се јавно достапни, таа напиша:

“Мило ми е што конечно најдов време да се приберам дома и да направам ваков set-up но како што може да видите од видеата дома ми беше апсолутен ХAOC. 

Еве дел од нив:

View this post on Instagram

I drop a picture and everybody feels attacked. 😂 GIVEAWAY! . . Здравоооо дечки! На стори гласавте за giveaway со ѕидните украси на @meniel2020 па затоа ви поклонуваме еленче за на ѕид но и масичка за кафе! . Правила: Заследи ги @meniel2020 и @marta_devilish и тагни двајца во коментар! Победникот што ќе ги добие двете го бираме на 8-ми Октомври! . . Инаку @barbams.europe е еликсирот за брада што ја нарача фотосесијава. Сакаа слични фотки како оние од Охрид што ги правев со картонот на @bombakis 🤙🏻 . Мило ми е што можам конечнооо да бидам удобна во мојот @alienmood_ сет и моите @sarafashionofficial долен бикини костим за капење и да покажам напредок од теретана, меѓутоа ме фатија скроз неспремна. . . Дома бевме во тотален хаос, mid painting and redecorating а и го лансирав мојот merch. За среќа девојките од @meniel2020 имаа разбирање, и дополнително, не само што ми изработија елен туку и слоганот #МршКучи и е предобар! Си нарачав и jumbo lazy bag од @lazybagmakedonija и КОНЕЧНО ја закачив фотката на @jd.art__ и ради неа носам капче. . . . Мило ми е што коечно најдов време да се приберам дома и да направам ваков set-up но како што може да видите од видеата дома ми беше апсолутен ХАОС! На сред боење на ѕидовите во рок од 20 минути ковавме шајки и поставувавме се со @stefanoskyy_filipp за да воопшто може да сликаме. Немаше каде! 😂 Сликавме уште дополнителни 5-10 минутки и уз пат снимив некое видео рандом на огледалото што го користиме за да се наместам во некоја поза со цел да му покажам каква фотка сакам и да видам како ќе изгледа се, затоа што така побрзо сликаме и се изгледа синхронизирано. Така штедиме на време и меморија. Понекогаш и ќошиња може да ги направите во мини студио. Дефинитивно ќе сликаме тука повеќе фотки се додека не преуредам се. 😂 Али да ви го прикажам хаосот на околу иако фоткава изгледа ‘neat’ 😂 . . Wearing @alienmood_ Glasses @cloi.shop

A post shared by Marta Devilish (@marta_devilish) on

 

error

Ви се допадна објавата? Споделете на: