fbpx

Објектив

Погледни подобро

Скопјанка украла 500 евра од стружанец во тоалет од кафеана во Драчево

Полициски службеници од СВР Скопје – ЕВР Аеродром и Драчево ја лишија од слобода Д.С.(31) од Скопје поради постоење основи на сомнение дека на 27.09.2020 во 20.00 часот во угостителски објект на улица Иван Хаџиниколов во Скопје украла пари од Н.Р.(48) од с.Мороишта, струшко.

Според пријавеното, во наведеното време таа во тоалетот на угостителскиот објект од Н.Р. одзела 500 евра и 3000 денари. Набргу потоа, по преземени мерки, Д.С. била пронајдена и кај неа биле пронајдени парите. Таа била лишена од слобода и по целосно документирање на случајот против неа ќе биде поднесена соодветна пријава.

error

Ви се допадна објавата? Споделете на: