fbpx

Објектив

Погледни подобро

(Видео)Играчот на Тотенхем среде натпревар трчаше до тоалет: Кога ти се оди, ти се оди

Интересен момент го обележа дуелот помеѓу Тотенхем и Челси во Лига купот. Во финишот на натпреварот, во 78 минута, Ерик Дајер го напушти теренот и замина во тоалет. Во моментот кога тој се упати кон соблекувалната по него тргна менаџерот Жозе Мурињо.

По мечот Дајер рекол дека Мурињо не бил задоволен од она што се случило.

„Мислам дека не сите им беше јасно зошто го напуштив теренот. Кога мораш, тогаш мораѓ. Слушнав дека имаа шанса додека не бев на теренот, за среќа не постигнаа гол. Некои работи едноставно не можеш да ги запреш“, рекол фудбалерот на Тотенхем.

error

Ви се допадна објавата? Споделете на: