fbpx

Објектив

Погледни подобро

(Фото) Играше против Ѓоковиќ со патики со слика од Ѓоковиќ

Новак Ѓоковиќ со сигурна победа над Мајкл Имер го започна својот настап на Ролан Гарос. Првиот носител за 99 минути игра славеше на Имер со 6/0. 6/2, 6/3.

Во ниту еден момент немаше неизвесност во овој меч, но публиката на „Филип Шатрие“ уживаше во атрактивни потези. Младиот Швеѓанец, 80 на АТП листата, го имаше потегот на мечот.

Најголемо внимание привлекоа патиките со кои играше Имер. Швеѓанецот носеше патики од програмата на „Адидас“ кога Ѓоковиќ соработуваше до оваа компанија. На патиките има слика и на српскиот тенисер.

По мечот Имер не објаснил зошто се решил да го носи овој модел на патики токму против Ѓоковиќ.

epa08706094 Mikael Ymer of Sweden wears Djokovic branded shoes during his first round match against Novak Djokovic of Serbia at the French Open tennis tournament at Roland Garros in Paris, France, 29 September 2020. EPA-EFE/IAN LANGSDON
error

Ви се допадна објавата? Споделете на: