fbpx

Објектив

Погледни подобро

„Гучи“ направи фустан за мажи, изгледот и цената се шокантни

Модната марка „Гучи“ лансираше фустан за мажи со сатенска лента и јака. Идејата беше да се прекине со токсичните стереотипи кои го обликуваат идентитетот на машкиот пол.
Вториот проблем со оваа креација е што чини многу и не е толку убава како некои други парчиња „Гучи“ од новата колекција.
Овој фустан за мажи чини 2.200 евра.
Најголем дел од коментарите кои го преплавија светот велат дека модата забегала!

error

Ви се допадна објавата? Споделете на: