fbpx

Објектив

Погледни подобро

Тепачка во угостителски објект во Илинден

На 04.10. околу полноќ по добиена пријава во СВР Скопје дека во угостителски објект во населба Илинден има нарушен јавен ред и мир и има едно лице со повреди, полициски службеници од СВР Скопје излегле на местото на настанот.

-Според пријавеното, З.И.(42) од с.Марино со тврд предмет го удрил М.Т.(25) и истиот паднал во безсознание по што со возило на итна медицинска помош е пренесен во Комплекс клиники „Мајка Тереза“, информира МВР.

По наредба на јавен обвинител З.И. е задржан во Полициска станица Кисела Вода за понатамошна постапка.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

error

Ви се допадна објавата? Споделете на: