fbpx

Објектив

Погледни подобро

Газдата на барот „Мош“ од притвор на своја свадба директно: Во еден викенд, казни, инспекции, притварања и свадба

Сопственикот на барот „Мош“, Методија Динев кој видендов беше организатор на забави и концерти на кои инспекциите забележа безброј нерегуларнорности и прекршувања на сите протоколи не престанува да ја бранува јавноста.

Динев откако беше приведен викендов во ПС „Центар“ отакако локалот на кој е споственик, а водено и управител организирал забава и ги прекршил, а воедно и  не постапил според здравствените прописи за време на пандемија.

По бурниот петок и сабота со забави и во приведување во полициска станица, Динев во неделата усепа да го каже судбоносното да со својата избраничка.

Убавата вест ја сподели сестрата на невестата на својот инстаграм профил.

Ретко кој поминал ваков викед

error

Ви се допадна објавата? Споделете на: