fbpx

Објектив

Погледни подобро

Двајца скопјани фатени со марихуана

Во две одделни акции полициските службеници привеле двајца скопјани, кои поседувале марихуана, информира МВР.

На 04.10.2020 во 20.00 часот, полициски службеници од СВР Скопје во Нерези го лишиле од слобода С.С.(26) од Скопје затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана и  метална дробилка.

Истот ака вчера во 13.15 часот, полициски службеници од СВР Скопје на локалниот пат за с.Ајватовци, го лишиле од слобода Т.К.(35) од Скопје затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана.

По документирање на случајот против нив МВР ќе биде поднесен соодветен поднесок.

error

Ви се допадна објавата? Споделете на: