fbpx

Објектив

Погледни подобро

Полициски час од 22 часот, предлага Комисијата за заразни болести

Комисијата за заразни болести размислува да предложи до Владата да се воведе полициски час од 22 часот.

Вчера беше регистриран рекорден број на новозаразени лица, односно 317 случаи со Ковид-19 од 1.990 тестирања во изминати 24 часа. Во болнички услови починати се четири пациенти, а регистрирани се 104 оздравени пациенти

error

Ви се допадна објавата? Споделете на: