fbpx

Објектив

Погледни подобро

Прес на Филипче закажан за 14:30, ќе има ли повторно карантин по рекордниот број заразени вчера

Денеска (08.10.2020) со почеток од 14:30 часот, министерот за здравство Венко Филипче ќе одржи прес-конференција, соопшти владината прес служба.

Вчера на територијата на Република Македонија имаше рекордни 317 новозаразени од Ковид-19, од кои 182 во Скопје. Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 19413, бројката на оздравени пациенти е 15749, на починати е 772, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 2892.
error

Ви се допадна објавата? Споделете на:


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/grommk/public_html/objektiv.com.mk/wp-includes/functions.php on line 5279

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/grommk/public_html/objektiv.com.mk/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107