fbpx

Објектив

Погледни подобро

ЌЕ СЕ ЖЕНИ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ЦЕНТАР, ВЕНЧАВКАТА ЌЕ БИДЕ ВО КОСОВО

Градоначалникот на општина Центар, Саша Богдановиќ ќе се ожени во недела.

Избраничката на неговото срце е скопјанката Јелена Брауновиќ, наставничка во ОУ Киро Глигоров со која се во врска неколку месеци. Венчавањето на вљубената двојка ќе се случи во манастир во Грачаница, на Косово.

error

Ви се допадна објавата? Споделете на: