fbpx

Објектив

Погледни подобро

СКОПЈАНЕЦ СЕ ЗДОБИЛ СО ТЕШКИ ТЕЛЕСНИ ПОВРЕДИ ВО АВТОБУС НА ЈСП

Патник со тешки повреди бил пренесен во болница по пад од автобус.

Настанот се случил вчера попладне на булеварот Јане Сандански во Скопје,

„Во автобус, управуван од Б. М. (59) од Скопје, при сопирање, патникот Б. А. (22) од Скопје паднал на подот од автобусот и добил тешки телесни повреди, констатирани во Градската општа болница Св. Наум Охридски“, информира МВР.

Извршен бил увид од екипа на СВР Скопје.

error

Ви се допадна објавата? Споделете на: