fbpx

Објектив

Погледни подобро

(Видео)Инцидент на прославата на шампионската титула на ЛА Лејкерс: Лошо збореше за Коби Брајант, лошо заврши

Лос Анџелес Лејкерс ја прослави 17. титула во НБА-лигата, откако во финалето со 4-2 го совладаа Мајами хит, а кошаркарите на Лејкерс му ја посветија титулата на трагично загинатиот Коби Брајант.

Навивачите го скандираа неговото име на улиците на Лос Анџелес при прославата, но еден од присутните се налути поради тоа и го опцу Коби, а тоа ги налути останатите.

Тие веднаш го нападнаа навивачоте кој го пцуеше Коби и му удрија невиден ќотек.

Видео линкот може да го погледнете тука.

error

Ви се допадна објавата? Споделете на: