fbpx

Објектив

Погледни подобро

ПЕЈАЧ НА ГРАНД СИ ГО ОДЗЕЛ ЖИВОТОТ

Познатиот пејач на фолк музика, Драгиша Митиќ Гиле, како што неофицијално дознава српски Курир, денеска си го одзел животот.

Трагедијата се случила во Тител, родното место на пејачот кој се обесил.

Пејачот последните години издавал песни за Гранд продукција, а се зборувало дека на себе кренал рака поради долгови.

error

Ви се допадна објавата? Споделете на:


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/grommk/public_html/objektiv.com.mk/wp-includes/functions.php on line 5279

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/grommk/public_html/objektiv.com.mk/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107