fbpx

Објектив

Погледни подобро

ПОЖАРНИКАРИТЕ СПАСИЛЕ СКОПЈАНЕЦ КАЧЕН НА ДРВО

Командирот Владимир Кочовски на Фејсбук објави видео од целата акција, а истакна дека на човекот му се слошило додека бил качен на дрвото и затоа не можел да се симне.

Скопската противпожарната бригада денеска имала успешна акција на симнување човек качен на дрво.

Командирот Владимир Кочовски на Фејсбук објави видео од целата акција, а истакна дека на човекот му се слошило додека бил качен на дрвото и затоа не можел да се симне.

„Човек се качил на дрво и му се слошило. првата дојава беше дека е мртов. Но, кога дојдовме, видовме дека дава знаци на живот. Успешна акција. Со многу импровизации, но време за чекање немаше. Му посакувам да биде добро“, напиша Кочовски на Фејсбук.

error

Ви се допадна објавата? Споделете на: