fbpx

Објектив

Погледни подобро

ГОЛЕМА ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА ВО ХОЛИВУД

Полицијата во Лос Анџелес побара од населението да се оддалечи од авенијата Мелроуз поради полициската акција која моментно се спроведува.

Засега не се соопштуваат повеќе детали за настанот.

Локалниот весник „Дејли њуз“ пишува дека полицијата трага по осомничен маж, за кој постои сомнеж дека се крие во едно од филмските студија на „Парамаунт“ во Холивуд.

Медиумите наведуваат и дека осомничениот извршил дело „сексуален напад“, а очевидци тврдат дека пристигнале голем број полициски сили целосно вооружени.

error

Ви се допадна објавата? Споделете на: