fbpx

Објектив

Погледни подобро

Ејуп Рустеми од Македонска пошта станува директор на Државни патишта

Досегашниот директор на Македонска пошта ќе биде новиот директор на Јавното претпријатие за државни патишта, одговори денеска на новинарско прашање премиерот Зоран Заев.

Заев изјави дека на денешната седница на Владата би требало да се назначат директори и на други претпријатија или институции.

На директорското место на Македонска пошта треба да застане кадар од СДСМ. Власта веќе најави дека за оваа институција се размислува да премине во јавно-приватно партнертво.

Извор:Мкд.мк

error

Ви се допадна објавата? Споделете на: