fbpx

Објектив

Погледни подобро

Таравари: Широка влада за справување со коронавирусот, а со локалните и предвремени парламентарни избори

Во „Клик плус“ на ТВ 21, синоќа генералниот секретар на Алијанса за Албанците, Арбер Таравари рече дека во овие моменти потребно е формирање на широка коалиција за справување со коронавирусот.

Да се формира сега широка коалиција поради коронавирусот, а потоа на локалните избори да одиме и на нови предвремени парламентарни избори – рече Таравари во „Клик Плус“ на ТВ21.

Претходно, Таравари за ТВ21 потенцираше дека ако ДУИ оди во коалиција со СДСМ, тие ќе одат со ВМРО-ДПМНЕ и обратно.

error

Ви се допадна објавата? Споделете на:


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/grommk/public_html/objektiv.com.mk/wp-includes/functions.php on line 5279

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/grommk/public_html/objektiv.com.mk/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107