fbpx

Објектив

Погледни подобро

ИНТЕР СПРЕМА СЕРИОЗЕН ТРАНСФЕР

„Нероаѕурите“ не успеаа да го донесат Французинот во Милано иако Нголо Канте беше голема желба на Интер во летниот преоден рок.

„Паризиен“ информираше дека Канте не е во добри односи со тренерот Лампард и побарал од раководството да ја промени средината.

Неодамна Канте влегол во конфликт со тренерот Френк Лампард, после тоа Французинот донел конечно одлука да го напушти Челзи што е можно поскоро и преку својот агент го известил раководството на „сините“.

error

Ви се допадна објавата? Споделете на: