fbpx

Објектив

Погледни подобро

Страшен пад на Вајнхолд – за момент загуби и свест (ВИДЕО)

Ракометарите на Кил победија на Нордхорн – Линген со 35:29, а овој натпревар ќе остане запаметен по една многу грда сцена – падот на Стефен Вајнхолд.

Имено, кон крајот на првото полувреме беше фаулиран од Доминик Калафут, и за момент остана во несвест. Со помошн на соиграчите и медицинскиот тим беше изнесен од терено за да му се укаже помош.

Во продолжени Пекелр го изведе последниот удар во првиот дел и неговиот удар заврши во главата на противникот, па заработи црвен картон.

error

Ви се допадна објавата? Споделете на:


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/grommk/public_html/objektiv.com.mk/wp-includes/functions.php on line 5279

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/grommk/public_html/objektiv.com.mk/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107