fbpx

Објектив

Погледни подобро

Поранешниот шеф на кабинет на Мијалков ocyден на 6 години затвop

Тони Јакимовски, поранешниот шеф на кабинетот на поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков, денеска во Основниот кривичен суд е неправосилно осуден на 6 години затвор во предметот „Специјална каса“, соопшти судот.

Неговиот колега од УБК Стево Маџовски доби казна затвор од 4 години, а третообвинетата Кристина Јосифовска доби ослободителна пресуда.

Според пресудата, тие подигале парични средства за за посебни намени за УБК, но евиденцијата за потрошените пари е уништена со документацијата за исплати.

error

Ви се допадна објавата? Споделете на:


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/grommk/public_html/objektiv.com.mk/wp-includes/functions.php on line 5279

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/grommk/public_html/objektiv.com.mk/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107