fbpx

Објектив

Погледни подобро

БЕЗ ЛИЦЕНЦА ПРЕВЕЗУВАЛ ДРВА ЗА ОГРЕВ – КРИВИЧНА ЗА СВЕТИНИКОЛЧАНЕЦ

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Свети Николе до ОЈО Свети Николе поднесе кривична пријава против Ј.Ѓ. (46) од с.Каратманово, Лозово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „вршење на јавен превоз без поседување на лиценца“.

На 21.10.2020 пријавениот вршел јавен превоз без да поседува лиценца издадена од Министерството за транспорт и врски на огревно дрво со товарно моторно возило на релација с.Крушица-с.Каратманово

error

Ви се допадна објавата? Споделете на: