fbpx

Објектив

Погледни подобро

МИНИСТЕРОТ СПАСОВСКИ Е ХОСПИТАЛИЗИРАН

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски е хоспитализиран на Инфективната клиника поради висока температура, потврдуваат од МВР за ТВ21.

Од таму велат дека Спасовски се наоѓа во стабилна состојба.

За потсетување, министерот во понеделникот доцна навечер на својот фејсбук профил објави дека е позитивен на коронавирус.

error

Ви се допадна објавата? Споделете на: