fbpx

Објектив

Погледни подобро

МОНСТРУМ ВО ПРИЛЕП: ТРИ ГОДИНИ ПРЕД СОПСТВЕНАТА МАЛОЛЕТНА ЌЕРКА ВРШЕЛ ПОЛОВИ ДЕЈСТВИЈА

Одделението за внатрешни работи Прилеп поднесе кривична пријава против С.А.(50) од Прилеп, поради постоење основано сомнение за сторени кривични дела „задоволување на полови страсти пред друг“ и „запуштање и малтретирање на малолетно дете“.

Во период од околу три години пријавениот ја малтретирал неговата малолетна ќерка, упатувал навреди и во неколку наврати пред неа вршел полови дејствија.

error

Ви се допадна објавата? Споделете на: