fbpx

Објектив

Погледни подобро

ПЕЈАЧКАТА ТЕОДОРА ЏЕХВЕРОВИЌ СИ ИСТЕТОВИРАЛА ПОГРЕШЕН ЗБОР! (ФОТО)

Теодора Џехверовиќ искрено се посрамоти кога откри дека истетовирала погрешен збор на ногата, па пораката што сакала да ја испрати доби сосема поинакво значење и контекст.

Пејачката беше гостинка во „Ами Џи шоу“, па додека Теодора гордо го објаснуваше значењето на своите тетоважи, водителот Амиџиќ ги спомена и нејзините останати цртежи на телото, па затоа таа реши да ги покаже. Но, не сите. Постои една тетоважа од која пејачката се срами, а таа и е на бутот. Причината е што Џехверовиќ не прочитала внимателно што ќе напише, па напишала погрешен збор. Наместо „живот“, таа напиша „љубов“.

„Имам проблем со тетоважата на ова на ногата. Не би сакал да го покажам тоа“ – започна Теодора, но Огњен Амиџиќ ја убеди да открие за што станува збор.

„Го препишав зборот погрешно. Гледав од Интернет и згрешив. Наместо „живот“ напишав „љубов“. Требаше да биде: „Таму каде што започнува животот, љeубовта никогаш не завршува“ и да биде за семејството … А сега таа фраза нема смисла зашто пишува: „Онаму каде што започнува љубовта, љубовта никогаш не завршува“. Но, не е важно…“ –  рече Теодора додека другите гости се смееја. Нејзината „уметничка слобода“ стана хит и на Интернет, па твитерџиите се мајтапеа со неа.

 

error

Ви се допадна објавата? Споделете на: