fbpx

Објектив

Погледни подобро

БРИТАНСКИОТ ПРЕМИЕР ВОВЕДУВА „ЛОКДАУН“ ВО ТРАЕЊЕ ОД ЕДЕН МЕСЕЦ

Британскиот премиер Борис Џонсон би можел да воведе „локдаун“, односно затворање на угостителските објекти, а во рок од еден месец, односно цел ноември, пренесува „Скај Њуз“. Сепак, не е прецизирано дали затворањето ќе биде низ цела Британија, или ќе се однесува само на Англија.

Би биле затворени пабовите, рестораните и кафулињата до 2. декември. Училиштата, факултетите и градинките би останале отворени, со строго почитување на мерките.

Овие мерки веќе ги воведоа Франција и Германија, а ги најави и австрискиот канцелар, како и некои други земји како Белгија.

Денеска Британија има 21.915 нови случаи на Ковид-19, и 326 нови смртни случаи.

error

Ви се допадна објавата? Споделете на:


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/grommk/public_html/objektiv.com.mk/wp-includes/functions.php on line 5279

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/grommk/public_html/objektiv.com.mk/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107