fbpx

Објектив

Погледни подобро

Директорот на струмичката болница ја повлече објавата на Фејсбук со која бараше донации за ново амбулантно возило

Директорот на болницата во Струмица, Наќе Гогов денеска имаше објавно статус на „Фејсбук“, преку кој бараше донации од своите сограѓани, за купување на ново амбулантно возило по зголемениот број на случаи со Ковид-19.

Сепак, после негативните коментари, Гогов го повлече статусот.

„После негативните коментари, го повлекувам статусот, и апелирам да не се донира“, напиша Гогов.

ПОСЛЕ СИТЕ НЕГАТИВНИ КОМЕНТАРИ, ГО ПОВЛЕКУВАМ СТАТУСОТ И УПАТУВАМ АПЕЛ ДА НЕ СЕ ДОНИРА.

 

 

error

Ви се допадна објавата? Споделете на: