fbpx

Објектив

Погледни подобро

КAФЕ – БАРОТ „ИНТЕРМЕЦО“ ЈА ОТСТРАНИЛ ПЛОМБАТА И ПРОДОЛЖИЛ СО РАБОТА, ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НАЈАВИ КРИВИЧНА ПРИЈАВА

Кафе барот „Интермецо“  вчера продолжил да работи, иако имаше 30-дневна забрана за работа. Ова го откри градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ на својот фејсбук-профил и најави кривична пријава по добивањето на записниците.

Тој посочува дека по добивање на записниците, Општина Центар до надлежните органи ќе поднесе кривична пријава за симнување на службен печат

Скопското кафуле „Интермецо“ беше затворено по пријавите од граѓани дека се пушта многу гласна музика. На кафе барот му беше изречена забрана за работа во следните 30 дена и глоба од 6.000 евра.

error

Ви се допадна објавата? Споделете на: