fbpx

Објектив

Погледни подобро

ИНТЕР ПРОТИВ СУДИИТЕ: ОШТЕТЕНИ СМЕ!

Извршниот диркетор на Интер, Џузепе Марота јавно го искажа своето незадволство против судењето и смета дека неговиот тим бил оштетен на мечот против Парма (2:2).

Марота се жалеше на сидијата бидејќи не го искористо ВАР системот кога Перишиќ беше фаулиран во казнетиот простор. „Нероаѕурите“ сметаат дека требало да има пенал во нивна полза.

„Тоа беше очигледен пенал за нас. Или сидијата требаше да внимава подобро или да го консултира ВАР. Ако го користите системот само во одредени ситуации се создаваат неудобни ситуации кои влијаат на резултатот“, изјави Марота.

error

Ви се допадна објавата? Споделете на: