fbpx

Објектив

Погледни подобро

ДВАЈЦА ГО ПРЕСРЕТНАЛЕ ПО ШТО ПОЧНАЛЕ СО ПУКАЊЕ КОН НЕГОВОТО ВОЗИЛО

Во полициската станица во Крушево било пријавено дека имало пукање во селото Сажево.

На 01.11.2020 во 19.38 часот во Полициската станица Крушево, А.М.(30) од с.Зајас пријавил дека, додека управувал патничко возило „фолкваген туарег“, со кичевски регистарски ознаки, во с.Сажево бил пресретнат од А.Ј и С.Ј. од истото село, кои со оружје пукале во неговото возило – информираат од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

error

Ви се допадна објавата? Споделете на: