fbpx

Објектив

Погледни подобро

БИЗАРНИОТ МЕЧ ОД СРПСКАТА ЧЕТВРТА ЛИГА Е НАЈКРАТКИОТ ВО ИСТОРИЈАТА НА ФУДБАЛОТ?

Балканскиот фудбал повторно носи куриозитет, откако мечот од четвртата лига помеѓу Врело Спорт и Спартак Љиг заврши по само неколку секунди.

Мечот од Колубарско-мачванската зона во српскиот фудбал стартуваше со само седум фудбалери на Спартак на теренот, што претставува минимум за одигување на меч, а неколку секунди по стартот, еден од гостинските фудбалери падна на тревата и го напушти теренот – бидејќи Спартак немаа фудбалери за замена, судијата мораше да прогласи крај.

Врело, клубот во кој кариерата ја почна Немања Матиќ, ќе добие 3:0 службена победа.

error

Ви се допадна објавата? Споделете на:


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/grommk/public_html/objektiv.com.mk/wp-includes/functions.php on line 5279

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/grommk/public_html/objektiv.com.mk/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107