fbpx

Објектив

Погледни подобро

Грабеж на бензинска пумпа во Велес

Маскиран крадец со пиштол во рака ограбил бензинска пумпа во Велес е веста која ги вознемири велешани.
Настанот се случил вчера околу 5.30 часот, на бензинската пумпа на „Макпетрол“ на улица „Благој Ѓорев“ во Велес, кога непознато лице, со закани по живот му ги побарало парите од ноќниот промет на вработениот.

Станувало збор за сума од околу 15.000 денари, која откако ја зел, сторителот побегнал.

Од СВР Велес го потврдија настанот и изјавија дека се преземаат мерки за расчистување на случајот, како дека е направен увид на самото место.

error

Ви се допадна објавата? Споделете на:


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/grommk/public_html/objektiv.com.mk/wp-includes/functions.php on line 5279

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/grommk/public_html/objektiv.com.mk/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107