fbpx

Објектив

Погледни подобро

Дневен Хороскоп: Убав работен ден за бикот, стрелецот ќе има среќа со парите

ОВЕН

Работа: Не сте задоволни од соработката со надредените. Имате впечаток дека ве ограничуваат наместо да се поддржуваат.

Љубов: Ви смета односот на партнерот и неможност меѓусебно да се разберете.

Здравје: Проблеми со притисок.

БИК

Работа: Задоволни сте од соработката со колегите. Сите сте заинтересирани за експанзија на работата и меѓусебно се поддржувате.

Љубов: Hемате сила за средба со другата половина што тешко и паѓа.

Здравје: Стабилно здравје.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Комуникација со колегите е полна со предизвици. Дфинитивно не се разбирате, ниту да се сложите околу било што.

Љубов: Расположени сте за необврзувачки флерт. Потребно ви е да се почувствувате сакан.

Здравје: Внимавајте на пад и повреди.

РАК

Работа: Пробувате да изградите добра комуникација со колегите, но тоа не ви оди. Проблем е што имате различно гледиште на работата, реализација на плановите и целите.

Љубов: Тешко ви е да се прилагодите на брачниот партнер.

Здравје: Солидно здравје.

ЛАВ

Работа: Не сте задоволни од работно-финансиската ситуација. Во двете области очигледни се ограничувањата што ве загрижува.

Љубов: Брачниот партнер ве прогласува за главен виновник за сите проблеми.

Здравје: Психолошки проблеми.

ДЕВИЦА

Работа: Соработка со работниот партнер не оди глатко. Имате толку различни идеи да не сте во можност да ги приближите ниту интегрирате.

Љубов: Ви пречи самотијата. Потребан ви е некој(а) кој(а) ќе ве разбре.

Здрвје: Можни проблеми со нервите.

ВАГА

Работа: Имате нејасна работна понуда. Не ја земате за сериозно, затоа што другата страна зборува некоја општа работа, без детални објаснувања.

Љубов: Партнерот ве нервира, па сте непријатни кон него.

Здравје: Одлично здравје.

ШКОРПИЈА

Работа: Комуникацијата со странците одлично напредва. Делува дека имате слични идеи и дека соработката ќе биде продуктивна.

Љубов: Вљубени сте, но не сакате и натаму да ги откриете своите чувства кон симпатијата.

Здравје: Се чувствувате уморно, потребен ви е одмор.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Одличен ден за наоѓање спонзори. Толку сте пријатни и убедливи што другата страна има впечаток дека чини добро дело и ви дава пари.

Љубов: Комуникацијата во бракот е ограничена, ама тоа не ви пречи премногу.

Здравје: Стабилно здравје.

ЈАРЕЦ

Работа: Соработката со партнерите стагнира. Многу ви е важно да се одржи и развие.

Љубов: Заклучувате дека е време за иницијатива и ја повикувате симпатијата на состанок.

Здравје: Проблеми со зглобовите и колената.

ВОДОЛИЈА

Работа: Одличен ден за заминување на службено патување кое било одложено пред извесно време.

Љубов: Лесно и давате до знаење на симпатијата дека сакате нешто повќе од пријателство.

Здравје: Стомакот е чувствителен. Проблеми со дијареја.

РИБИ

Работа: Внимателни сте во комуникацијата со колегите. Имате впечаток дека некои не ве поддржуваат и едвај чекаат да надат замерка на вашата работа.

Љубов: Брачниот партнер ви пружа поддршка.

Здравје: Напнати сте и под стрес.

error

Ви се допадна објавата? Споделете на: