fbpx

Објектив

Погледни подобро

EДЕН ОД НАПАЃАЧИТЕ ВО ВИЕНА Е АЛБАНЕЦ СО МАКЕДОНСКО ПОТЕКЛО

Австриските власти се уште не се јавиле со потврда околу идентитетот на убиениот напаѓач кој вчеравечер изврши терористички напад во Виена, главниот и одговорен уредник на магазинот „Фалтер“, Флоријан Кленк тврди дека се работи за Албанец со потекло од Северна Македонија.

„Се вика Куртин С., роден е во 2000 година во Виена, каде и пораснал. Од албанско потекло е, а неговите родители се од Северна Македонија и немаат никаква врска со изламизам“, напишал овој познат австриски новинар на Твитер.

error

Ви се допадна објавата? Споделете на:


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/grommk/public_html/objektiv.com.mk/wp-includes/functions.php on line 5279

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/grommk/public_html/objektiv.com.mk/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107