fbpx

Објектив

Погледни подобро

Зајачица на Плejбој тврди дека сакале да ја иcфpлат од авион поради пpeголемите гpaди

Зајачица на Плејбој и инфлуенсерка Ева Џеј Мари од тврди дека ја исфрлиле од авион поради нејзините преголеми гради.

Ева се качувала во авион од Далас кон Тулса кога, како што тврди, стјуардесата ја замолила да го напушти авионот заедно со нејзиниот син, поради преголемото деколте. Таа носела комбинезон со леопардски принт, кој и го открил грбот и добар дел од деколтето. Таа тврди дека персоналот на Саутвест ерлајнс и рекол дека нејзината облека го крши кодексот на облекување што забранувал „безобразна облека“.

„Се чувствував целосно понижено, засрамено и многу навредено“, изјави Ева за „Џем Прес“, додавајќи дека бара извинување од авиокомпанијата.

Таа и нејзиниот син сè уште биле во можност да останат на летот, но само кога се покрила со џемпер што и го позајмил една од стјуардесите. Таа исто така вели дека морала да седи во првиот ред на седиштата за другите патници да не ја гледаат нејзината облека.

Ева вели дека троши 90.000 долари годишно на летови во оваа авиокомпанија и дека само во 2020 година летала со нив 32 пати. Таа исто така тврди дека на некои летови носела иста облека како и тогаш и дека не може да верува дека и се случило вакво нешто како лојален клиент на таа компанија.

Откако и се извинила на компанијата, Ева вели дека и понудиле отштета од 100 долари. „Тоа не е доволно, сакам јавно извинување“, рече таа. Таа исто така била вознемирена што сето тоа се случувало пред нејзиниот син.

“Бев целосно вознемирена и засрамена од начинот на кој се однесуваа кон мене. Никој не можеше да ми каже точно каква е нивната” политика на облекување “. Се чувствував како другите жени во авионот да ме судат врз основа на облеката и да зборуваат дека моите гради се преголеми. Па, тоа е нешто на што не можам да влијаам “, рече Ева.

error

Ви се допадна објавата? Споделете на: