fbpx

Објектив

Погледни подобро

ЛИДИЈА ДИМОВА ГИ ОДБЕГНА НОВИНАРИТЕ, СУДОТ ОДЛУЧИ ДА И СЕ ОДЗЕМЕ ПАСОШОТ

Разрешената директорка на Националната агенција за европски образовни програми и мобилност, Лидија Димова, ги избегна камерите и новинарите, без да даде одговор дали навистина сторила злоупотреба на европски фондови, за што ја товари Обвинителството за организиран криминал и корупција.

Таа од судот излезе со нејзината адвокатка, која на прашањата за Димова, одговори: „Во друга пригода”.

Одлуката за дали Димова ќе има мерки на претпазливост ќе биде донесена денеска од судија на претходна постапка.

error

Ви се допадна објавата? Споделете на:


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/grommk/public_html/objektiv.com.mk/wp-includes/functions.php on line 5279

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/grommk/public_html/objektiv.com.mk/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107