fbpx

Објектив

Погледни подобро

ПАПАГАЛ МУ ГО СПАСИЛ ЖИВОТОТ НА СОПСТВЕНИКОТ ПРИ ПОЖАР ВО КУЌА

Маж од Австралија тврди дека успеал да го преживее пожарот кој избил во неговиот дом затоа што бил разбуден од неговиот папагал.

Антон Нујен спиел во својата двокатна куќа во Бризбејн, кога ја зафатило пожар. Тој тврди дека го разбудил неговиот папагал Ерик, кога почувствувал чад во куќата.

Потоа тој го зел папагалот, отворил врата и погледнал кон задниот дел од куќата, каде видел дека има оган, и истрчал надвор.

Додека стигнале пожарникарите, пожарот ја зафатил целата куќа.

Пожарот е изгасен за еден час, а во акцијата учествувале четири противпожарни екипи.

Антон Нујен живее сам. Тој тврди дека од куќата излегол со папагалот и една торба и тврди дека не е повреден.

Папагалот својот сопственик го довикувал по име пред да се вклучат детекторите за чад.

Причината за пожарот се уште не е позната а истрагата е во тек.

Видеото можете да го погледнете тука.

error

Ви се допадна објавата? Споделете на: