fbpx

Објектив

Погледни подобро

ТРОЈЦА ПРИВЕДЕНИ ПОРАДИ ТЕШКА КРАЖБА НА ДУЌАН ВО ПЕТРОВЕЦ

Во раните утрински часови на 3 ноември полицијата ги уапсила тројцата скопјани Д.А.(23), В.З.(20) и Х.Д.(18), веднаш по добиена пријава дека е извршена тешка кражба во колонијална продавница во селото Петровец.

Како што информираат од МВР, по добиената пријава, лицата се приведени во полициска станица, а одземено е возилото „опел тигра“ со кое се превезувале.

При преглед во возилото биле пронајдени предмети во врска со кривичното дело.

По целосно документирање на случајот, против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

 

error

Ви се допадна објавата? Споделете на: