fbpx

Објектив

Погледни подобро

ЛАЦИО ЌЕ ЈА ТУЖИ УЕФА

Претседателот на Лацио, Клаудио Лотито заедно со адвокатскиот тим на Лацио подготвува тужба и бара независна истрага по однос на скандалозното исклучување на Имобиле, Леива и на Стракоша од составот за гостувањето во Русија.

Откако медиумите во Италија навија дека во Лацио најверојатно го прекршиле протоколот за заштита од Ковид-19, „Газета Дело Спорт“ денеска тврди дека Лотито има поинакво мислење и тоа ќе го докажува на суд.

Лацио допрва ќе докажува зошто тројцата играчи играа против Торино викендов а вчеравечер УЕФА им забрани да патуваат кај Зенит.

error

Ви се допадна објавата? Споделете на: