fbpx

Објектив

Погледни подобро

ПАНОВСКИ – ПОЛИЦИСКИ ЧАС Е РЕШЕНИЕТО

Микробиологот Никола Пановски препорачува воведување на полициски час како мерка во борбата против вирусот.

Во изјава за „Канал 5“ вели дека вчерашните бројки ќе бидат краткотрајни, бидејќи се очекуваат уште поголеми бројки.

Додава дека есента е позната по респираторните инфекции и со оглед на тоа што луѓето се прибраа внатре и многу полсено ја шират болеста отколку внатре, очекувани се бројките.

error

Ви се допадна објавата? Споделете на: