fbpx

Објектив

Погледни подобро

ТРАКТОРИСТ ПРЕГАЗЕН ОД ТРАКТОРОТ

На 04.11.2020 во 14.30 часот било пријавено дека во с.Канарево, кумановско, Т.М.(72) од Куманово, при изведување земјоделски работи, бил прегазен од тракторот додека откачувал плугови од него, и починал на местото на незгодата.

Смрт констатирал лекар, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било предадено на семејството. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Куманово.

error

Ви се допадна објавата? Споделете на: