fbpx

Објектив

Погледни подобро

ГРЕТА ТУНБЕРГ МУ ВРАТИ ПО ЕДНА ГОДИНА НА ТРАМП: СМИРИ СЕ ДОНАЛД!

Грета Тунберг – шведската активистка за животна средина, по една година му врати на американскиот претседател Доналд Трамп за неговиот коментар дека таа мора да работи на проблемот со контролата на гневот и да олади, така што му напиша дека тој ќе мора да се смири.

So ridiculous. Donald must work on his Anger Management problem, then go to a good old fashioned movie with a friend! Chill Donald, Chill!

Коментирајќи го твитот на Трамп во кој тој напиша дека треба да се запре броењето на гласовите, Тунберг напиша дека тоа е глупаво и дека ќе мора да работи на неговиот проблем на контрола на гневот. „Смешно. Доналд треба да поработи на својот проблем со контролата на гневот, а потоа со пријателите да гледа добар старомоден филм. Олади, Доналд, олади“, Тунберг напиша скоро идентични зборови што Трамп и ги испрати минатата година.

error

Ви се допадна објавата? Споделете на: