fbpx

Објектив

Погледни подобро

МИЛАН БАРА КРАТЕЊЕ НА ПЛАТИТЕ

Челниците на Милан ќе бараат од своите играчи согласност за кратење на платите од 20%, поради пандемијата од коронавирусот.

„Росонерите“ пријавиле загуби од блиску 200 милиони евра во текот на минатата сезона и ќе почнат преговори со играчите за кратење на дел од платите.

Порано Јувентус и играчите се согласија на помали плати, со што клубот „спаси“ околу 90 милиони евра.

Претседателот на Серија „А“ рече дека системот е пред колапс, но дека италијанската Влада е подготвена да помогне на клубовите со 600 милиони евра.

И другите клубови најавија кратење во иднина.

error

Ви се допадна објавата? Споделете на:


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/grommk/public_html/objektiv.com.mk/wp-includes/functions.php on line 5279

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/grommk/public_html/objektiv.com.mk/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107